Předčasný konec sezóny pro A-tým

23.02.2016 | hokej.cz Adam Bagar Předčasný konec sezóny pro A-tým

Už ve čtvrtek měly ve druhé hokejové lize vypuknout dramatické boje o udržení. Kolem nich se ale v posledních dnech vznášelo několik otazníků a mluvilo se dokonce o tom, že nebudou vůbec sehrány. Spekulace se nakonec potvrdily. Výkonný výbor ČSLH v úterý rozhodl o tom, že se utkání o udržení ve třetí nejvyšší soutěži ruší. Hokej.cz o tom informoval tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

 

Byla to velmi netradiční situace. V sobotu měla základní část druhé ligy na programu poslední zápasy. Jenže po jejich skončení mnohé kluby nevěděly, zda se radovat, nebo naopak smutnit. Zatímco některé z nich reálně hovořily o zrušení zápasů o udržení, další se už připravovaly na nejdůležitější část sezony. Vždyť břeclavský Marek Ivan dokonce navštívil sobotní střetnutí Poruby s Valašským Meziříčím, jež mělo být od čtvrtka soupeřem Lvů.

 

Ale nakonec nebude. Tlak klubů, které usilovaly o zrušení střetnutí o udržení, byl obrovský. A svaz jejich přání vyslyšel. „S uvedeným návrhem se na vedení Českého svazu ledního hokeje obrátily všechny kluby, které se této části soutěže měly účastnit s tím, že ušetřené finanční prostředky mohou využít na podporu mládeže,“ vysvětluje svaz v tiskové zprávě s tím, že třetí nejvyšší soutěž čeká už pro nadcházející sezonu 2016-17 reorganizace.

 

I k tomu na svazu přihlédli a rozhodli, že probíhající ročník bude ve druhé lize nesestupový. Princip postupu nejlepších mužstev z kvalifikačních skupin vítězů krajských soutěží zůstane zachován. „Před sezonou 2016-17 následně proběhne reorganizace druhé ligy, zaměřená na větší uplatnění regionálního principu a tím i ekonomičtější model soutěže.“ Tu by mělo nově hrát 32 mančaftů, které budou rozděleny pravděpodobně do tří skupin.

 

V západní skupině se otazník vznášel také nad šesti nesehranými zápasy Pelhřimova, jehož hráče zasáhla epidemie příušnic. Na základě vyjádření klubu a potvrzení krajského hygienika se Sportovně-technická komise ČSLH rozhodla zápasy kontumovat ve prospěch soupeřů.

Hlavní partner

Partneři klubu

Mediální partneři

Škola mladých hokejistů

Tvorba a správa webu