Na Valašsku zůstaly všechny body

23.11.2015 | Ondřej Monski Na Valašsku zůstaly všechny body

V sobotu absolvoval A-tým SK Karviná další záchranářský souboj s valašskomeziříčskými Bobry. Ve vyrovnaném utkání se obě mužstva vystřídala ve vedení, z vítězství se nakonec radovali domácí.

Skóre otevřel v čase 5:27 Martin Kubo poté, co do brány usměrnil kotouč vyražený Gleichem po předchozí Podešvově střele. Karviná gólově odpověděl ve 14. minutě, když se po otočce nečekanou střelou prosadil nejproduktivnější karvinský hráč  Arturs Logunovs. V závěru třetiny měli šance přidat další karvinskou branku Václav Chomič a Ladislav Opravil, ale brankáře Vydržela nepřekonali. Po první třetině, do které vstoupili aktivněji domácí a hosté následně převzali tempo hry, tedy platil stav 1:1.

V prostřední části hry měli karvinští více ze hry, obě mužstva předváděla houževnatý výkon, ale žádný ze střelců se neprosadil. Nerozhodné skóre tedy vydrželo i po 40 minutách.

Lepším celkem v závěrečné periodě byla Karviná, která si dokázala vytvořit tlak. Do vedení poslal hosty v čase 49:18 Jan Puškár, kterému asistoval Tomáš Foltyn. Karviná mířila k vítězství. Jenže své vedení dlouho neudržela. V čase 51:10 vyrovnal na 2:2 po asistenci Jakuba Sprušila Jakub Pořický. Tento gól byl hodně diskutovaný, jelikož brankář Gleich měl puk pod betonem. Jakub Pořický sekl do betonu a puk propadl do brány. Rozhorčený Gleich se vydal směrem k rozhodčím do středního pásma, ale své si neprosadil. Odešel s trestem ve hře za napadení rozhodčího. Karvinští tak museli ubránit pětiminutové oslabení. Následně byl vyloučen také Zdeněk Deutsch, který čistým hitem zablokoval domácího útočníka, kterého "hodil" na trestnou lavici, jelikož trefili přesně dvířka od tresné lavice, které se nárazem otevřeli. Hlavní sudí viděl faul loktem, ale karvinští dokázali oslabení ustát. Obě mužstva už počítala s prodloužením, ale to 65 sekund před koncem základní hrací doby odmítl Zbyněk Hradil, který nahodil na Pútece, kterému propadl puk mezi betony. Domácí se tak mohli radovat z tříbodového vítězství v poměru 3:2.

Karviná tedy zůstává i po tomto kole posledním celkem tabulky, v příštím zápase se v domácím prostředí ve středu střetne s týmem Moravských Budějovic.

HC Bobři Valašské Meziříčí - SK Karviná 3 : 2 (1:1, 0:0, 2:1)
Datum21.11.2015, 17:00
Základní část21. kolo
1. třetina
ČasBranky
05:26Val. Meziříčí, Kubo Martin (Podešva Jan, Matyáš Jakub)
13:49SK Karviná, Logunovs Arturs (Bez asistence)
ČasVyloučení
15:25Kubo Martin, Val. Meziříčí (hákování), 2 min.
18:43Fišera Jan, SK Karviná, (hákování), 2 min.
18:51Kovář Patrik, Val. Meziříčí (nedovolené bránění), 2 min.
2. třetina
ČasBranky
Bez branek
35:33Opravil Ladislav, SK Karviná, (hákování), 2 min.
36:50Deutsch Zdeněk, SK Karviná, (faul loktem), 2 min.
39:56Pořický Jakub, Val. Meziříčí (nedovolené bránění), 2 min.
3. třetina
ČasBranky
49:18SK Karviná, Puškár Jan (Foltyn Tomáš)
51:10Val. Meziříčí, Pořický Jakub (Sprušil Antonín)
58:55Val. Meziříčí, Hradil Zbyněk (Slovák Jiří, Kuchta Patrik)
45:23Kuchta Patrik, Val. Meziříčí (podražení), 2 min.
51:10Gleich Michal, SK Karviná, (nesportovní chování), 25 min.
Rozhodčí: Obadal Pavel - Novák Zbyněk, Rožánek Vladimír Diváci: 237 Počet trestů SK Karviná: 4 Počet trestů HC Bobři Valašské Meziříčí: 4