S Břeclavi konečně vítězství!

18.11.2015 | Ondřej Monski S Břeclavi konečně vítězství!

Po sérii vysokých porážek se na A-tým SK Karviná konečně usmálo štěstí. Mužstvo břeclavských Lvů naši hokejisté dokázali porazit po kvalitním výkonu v prodloužení poměrem 4:3.

V první třetině měli mírnou převahu hosté. Zkraje utkání přestáli oslabení tři na pět a poté sami gólově udeřili. V čase 6:20 se po pěkné kombinaci s Radkem Zháňalem a Martinem Červenkou prosadil Roman Průdek a Břeclav vedla 1:0. Karviná však vzápětí dokázala vyrovnat. Petr Grygar vyslal do nádherného sóla Zdeňka Deutsche, který ze tří hráčů udělal tréninkové kužely a neuspěchal zakončení, v klidu si položil brankáře Michala Šurého a těsně u pravé tyče poslal puk za brankovou čáru. Ve 13. minutě už ale bylo všechno jinak. Po asistenci Dominika Směřičky vrátil Lvům vedení Petr Školoud. A když v čase 15:53 využil břeclavskou přesilovku Roman Průdek, vedli Jihomoravané už o dvě branky. Karviná však dokázala ještě do přestávky snížit, v 19. minutě se domácí zásluhou Tomáše Foltyna, který nekompromisně zavěsil za záda Šurého, dočkali kontaktního gólu. Do šaten se tak šlo za stavu 2:3.

Zkraje druhé periody se Sportovní klub dočkal vyrovnání, když v čase 21:31 využil přesilovou hru Jakub Juhász, jemuž asistovali Ondřej Kasperlík s Janem Fišerou. V dalším průběhu třetiny Karviňané opět nedokázali využít dvojnásobnou početní výhodu, na druhé straně zase nebezpečně zahrozil Jiří Uhlík, ale Michal Gleich si s jeho střelou poradil. Po 40 minutách hry tak platil nerozhodný stav – 3:3.

V několika po sobě následujících přesilovkách si domácí dokázali ve třetí třetině vytvořit obrovský tlak, ale jejich pokusy likvidoval bezchybně chytající Michal Šurý. Břeclavský brankář kryl prudkou střelu karvinského kapitána Miroslava Javína i následnou dorážku Jakuba Juhásze ve 44. minutě, Juhász pak v 52. minutě zkoušel překonat Šurého nadvakrát zblízka, ale opět neuspěl. A když Šurý zlikvidoval i tutovku Martina Kasperlíka v závěru třetiny, dospělo utkání do prodloužení.

V něm oba týmy pečlivě bránily a nechtěly udělat zbytečnou chybu. Když už to vypadalo, že se budou konat samostatné nájezdy, ujeli zničehonic břeclavské obraně Miroslav Javín a Arturs Logunovs. Ten svou střelou překonal Šurého pouhé 2 vteřiny před koncem nastaveného času.

Karviná tedy zvítězila 4:3 po prodloužení a bodově se dotáhla na Valašské Meziříčí. Právě s tímto týmem sehraje v sobotu další veledůležitý zápas.

Ohlasy trenérů

Trenér Břeclavi Michal Konečný (převzato z www.hcbreclav.cz): Bod je pro nás málo, když si vezmu, že jsme brzy vedli o dvě branky. Měli jsme tam dost šancí na to, abychom odskočili na 4:1, ale bohužel v tom zakončení se trápíme. Pak by se možná nestalo to, že by havířovský sudí vzal utkání do svých rukou a cíleně tlačil karvinský celek za výhrou. Třikrát nás během zápasu poslal do tří, vylučoval za každý kontakt, nesmyslně otáčel fauly v náš neprospěch. Smetana byl podražený, v pádu narazil do soupeře a byl sám vyloučený. Kluci už se báli hrát do těla. Přesto jsme to všechno se štěstím ustáli a ubránili alespoň bod. Až před koncem prodloužení jsme vzadu propadli a soupeřův hráč nám ujel. Je to rok co rok stejné. Týmy z jihu Moravy na severu prostě nevyhrávají.

Trenér Karviné Josef Štoudek: Tyhle dva body jsou pro nás zlaté. Minulé čtyři zápasy nás srazily k zemi hroznými výsledky, naposledy 18:5 v Kopřivnici. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. Zpočátku jsme měli přesilovou hru pět na tři, nevyužili jsme ji. Dostali jsme gól, ale naštěstí jsme dokázali rychle srovnat. Pak ale byla naše hra taková rozháraná, nebyla ideální, dostali jsme další dva góly. Myslím, že to byl ještě takový psychický důsledek těch předchozích zápasů. Důležité bylo, že jsme soupeři dali gól do šatny a snížili jsme na 2:3. Hned zkraje druhé třetiny jsme vyrovnali na 3:3, po celou druhou část jsme byli mírně lepší. Chtěli jsme vyhrát, ve třetí třetině jsme měli pět šest gólových šancí. Mohli jsme vyhrát v základní hrací době. V závěru měl ale šance i soupeř, mohli jsme klidně i prohrát. Štěstí se ale přiklonilo na naši stranu, když jsme dvě vteřiny před koncem prodloužení dali gól na 4:3. Jsme rádi, že jsme vyhráli, musí nás to povzbudit do dalších bojů. Psychika musí jít nahoru.

SK Karviná - HC Lvi Břeclav 4 : 3 pp (2:3, 1:0, 0:0, 1:0)
Datum17.11.2015, 15:30
Základní část20. kolo
1. třetina
ČasBranky
06:20HC Břeclav, Průdek Roman (Zháňal Radek, Červenka Martin)
07:48SK Karviná, Deutsch Zdeněk (Grygar Petr)
12:20HC Břeclav, Školoud Petr (Směřička Dominik, Vlček David)
15:53HC Břeclav, Průdek Roman (Zháňal Radek, Flora Pavel)
18:40SK Karviná, Foltyn Tomáš (Chomič Václav)
ČasVyloučení
02:29Svoboda Adam, HC Břeclav (podražení), 2 min.
02:55Vachutka Daniel, HC Břeclav (držení), 2 min.
13:56Puškár Jan, SK Karviná, (nedovolené bránění), 2 min.
2. třetina
ČasBranky
21:31SK Karviná, Juhász Jakub (Kasperlík Ondřej, Fišera Jan)
21:15Školoud Petr, HC Břeclav (sekání), 2 min.
26:58Chomič Václav, SK Karviná, (hákování), 2 min.
29:40Vlček David, HC Břeclav (držení), 2 min.
31:17Směřička Dominik, HC Břeclav (podražení), 2 min.
38:10Fišera Jan, SK Karviná, (hákování), 2 min.
3. třetina
ČasBranky
Bez branek
41:55Vlček David, HC Břeclav (nedovolené bránění), 2 min.
43:03Svoboda Adam, HC Břeclav (vysoká hůl), 2 min.
47:33Smetana Radoslav, HC Břeclav (vysoká hůl), 2 min.
Prodloužení
ČasBranky
64:58SK Karviná, Logunovs Arturs (Javín Miroslav)
Bez trestů
Rozhodčí: Bc. Šutara Václav - Gančarčík Milan, Vengřín Michal Diváci: 132 Počet trestů SK Karviná: 3 Počet trestů HC Lvi Břeclav: 8

Sestava SK Karviná

Blahuta Martin, Deutsch Zdeněk, Fišera Jan, Foltyn Tomáš, Gleich Michal, Grygar Petr, Chomič Václav, Chroboček David, Javín Miroslav, Juhász Jakub, Kasperlík Martin, Kasperlík Ondřej, Křibík Jan, Logunovs Arturs, Malík Tomáš, Opravil Ladislav, Puškár Jan, Václavík Tomáš, Volf Marek, Vyčesaný Michal,

Sestava HC Lvi Břeclav

Šurý Michal, Bača Maxmilián - Směřička Dominik, Miklík Martin, Svoboda Adam, Dittrich Tomáš, Haman Filip, Vlček David, Zítka Petr, Červenka Martin, Vachutka Daniel, Flora Pavel, Tobola Dominik, Zháňal Radek, Nováček Lukáš, Školoud Petr, Lašák Jan, Smetana Radoslav, Průdek Roman, Vaculín Richard, Uhlík Jiří, Běhal Jiří