Od druhé třetiny odevzdaný výkon

04.11.2015 | Ondřej Monski Od druhé třetiny odevzdaný výkon

Ve středu večer odehráli karvinští hokejisté zápas na hřišti Nového Jičína. Ačkoliv v první třetině dokázali navázat na předchozí zlepšené výkony proti Vsetínu a Brnu, v dalších částech utkání už působili zcela odevzdaným dojmem a domácím podlehli vysoko – 3:8.

Karviná šla do vedení poměrně rychle, již ve 3. minutě otevřel skóre utkání Jan Křibík, který pálil přesně k levé tyči novojičínské brány po krásné kombinaci s Grygarem a Badžem. Domácí vyrovnali v čase 14:12, zásluhou Davida Mikšana. Sportovní klub si však brzy uzmul vedení zpět, když v čase 18:18 zvýšil na 2:1 pro Karvinou Arturs Logunovs. Karvinští odehráli perfektní první třetinu a hráli pohledný hokej. Zvládli i několik oslabení a s přehledem kontrolovali obranné i střední pásmo.

Zbytek zápasu odehráli Karvinští doslova katastrofálně. V rozmezí necelých desíti minut (23:46-33:03) obdrželi tři góly, postupně se trefili domácí hráči Miroslav Škumát, Jiří Zdeněk a Dominik Novotný. Chaotická karvinská obrana nedokázala domácí ofenzivě vzdorovat, pátý novojičínský gól přidal šest vteřin před druhou sirénou Robin Gebauer

Jestli Karviná o přestávce alespoň přemýšlela o možném vyrovnání, musela si nechat zajít chuť. Hned v úvodu závěrečné části zvýšil na 6:2 po asistenci Adama Uhlára Robin Gebauer. V 55. minutě pak přidal sedmý domácí gól Jakub Ižacký. Za Karvinou už jen zkorigoval skóre Martin Kasperlík, ale poslední slovo měli přeci jen hráči Nového Jičína. V poslední sekundě zápasu pečetil konečné skóre osmým domácím gólem David Hoďa.

Nyní musí karvinští hráči nepovedený výkon rychle hodit za hlavu, protože je čeká další náročné venkovní utkání – v sobotu 7. listopadu odjíždějí na led Poruby.

HC Nový Jičín - SK Karviná 8 : 3 (1:2, 4:0, 3:1)
Datum04.11.2015, 18:00
Základní část16. kolo
1. třetina
ČasBranky
02:29SK Karviná, Křibík Jan (Grygar Petr, Badžo Marek)
14:12HC N. Jičín, Mikšan David (Bez asistence)
18:18SK Karviná, Logunovs Arturs (Bez asistence)
ČasVyloučení
03:21Málek Matěj, HC N. Jičín (hákování), 2 min.
09:01Logunovs Arturs, SK Karviná, (hákování), 2 min.
15:50Logunovs Arturs, SK Karviná, (sekání), 2 min.
19:23Deutsch Zdeněk, SK Karviná, (zdržování hry), 2 min.
2. třetina
ČasBranky
23:45HC N. Jičín, Škumát Miroslav (Gebauer Robin)
26:16HC N. Jičín, Zdeněk Jiří (Škumát Miroslav, Gebauer Robin)
33:03HC N. Jičín, Novotný Dominik (Mikšan David)
39:54HC N. Jičín, Gebauer Robin (Hoďa David, Zdeněk Jiří)
33:59Zahradníček Jan, HC N. Jičín (podražení), 2 min.
38:52Duriš Matúš, SK Karviná, (vysoká hůl), 2 min.
3. třetina
ČasBranky
41:40HC N. Jičín, Gebauer Robin (Uhlár Adam, Zdeněk Jiří)
54:06HC N. Jičín, Ižacký Jakub (Mikšan David)
54:48SK Karviná, Kasperlík Martin (Javín Miroslav, Deutsch Zdeněk)
59:59HC N. Jičín, Hoďa David (Zdeněk Jiří)
43:07Pobuta Pavel, SK Karviná, (podražení), 2 min.
43:44Mikšan David, HC N. Jičín (nedovolené bránění), 2 min.
59:14Haloda Marek, HC N. Jičín (hrubost), 2 min.
59:14Vyčesaný Michal, SK Karviná, (hrubost), 2 min.
Rozhodčí: Koziol Jakub - Novák Zbyněk, Rožánek Vladimír Diváci: 175 Počet trestů SK Karviná: 6 Počet trestů HC Nový Jičín: 4