Další remíza, další bod

01.11.2015 | Ondřej Monski Další remíza, další bod

V sobotu odpoledne se hráči A-týmu střetli na domácím ledě s Technikou Brno. Ačkoliv byli hosté velkým favoritem, dokázali Karviňané (stejně jako v minulém zápase se Vsetínem) překvapit a bodovat.

První gól zápasu vsítili hosté. V čase 4:19 překonal Petera Pútece Jan Boček a poslal tak Techniku do vedení. V následujících minutách diváci viděli vyrovnaný hokej, hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 14. minutě došlo ke kuriozitě, kdy si domácí celek vybral oddechový čas. Efekt tohoto kroku však byl sporný, protože Sportovní klub si žádnou velkou šanci nevytvořil. Naopak v obranném pásmu Karviné vypálil v 15. minutě tvrdou střelu Adam Šidák, ale Pútec jeho projektil zkrotil efektním zákrokem lapačkou. I tak se ale Brňané do přestávky ještě jednou radovali, když se v čase 18:11 ve skrumáži před bránou Karviné rychle zorientoval Jakub Kadlec, který zvýšil na 2:0 z pohledu Techniky. Po první třetině tedy Sportovní klub prohrával 0:2.

Ve 24. minutě se v šanci octnul Jakub Kadlec, ale jeho střela v karvinské síti neskočila. Naopak na opačné straně hřiště se prosadil po asistenci Michala Vyčesaného Václav Chomič, který tak snížil na 1:2. V čase 33:37 byl v samostatném úniku zahákován Martin Kasperlík, za tento faul hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Kasperlík nabídnutou příležitostí nepohrdnul a brankáře Pavla Jekela prostřelil mezi betony – 2:2. Obrat byl dokonán v čase 37:27, kdy vsítil třetí karvinskou branku Ladislav Opravil a domácí rázem vedli 3:2.

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit ve 48. minutě Martin Kasperlík, ale jeho střela těsně minula brněnskou bránu. Zato na opačné straně se v čase 49:59 prosadil po hrubce karvinské obrany nikým nehlídaný Ondřej Stehlík, který dorážel do poloodkryté brány puk vyražený Pútecem po střele Jakuba Kadlece. Další gól už v základní hrací době nepadnul, a tak dospělo utkání až do prodloužení.

Zkraje nastaveného času byl za krosček vyloučen Zdeněk Deutsch a Karviná se tedy musela bránit ve třech hráčích. Nabídnutou přesilovou hru hosté využili, v čase 60:48 se střelou od modré čáry prosadil David Havíř, který rozhodl o vítězství Techniky v poměru 4:3 po prodloužení.

Karviná tedy ztratila vedení a musela se smířit se ziskem jediného bodu. A protože Valašské Meziříčí dokázalo v domácím zápase zvítězit nad Novým Jičínem, propadla se Karviná na poslední příčku tabulky. V příštím zápase se Sportovní klub střetne s týmem Nového Jičína.

Ohlasy trenérů

Trenér Techniky Roman Kaňkovský: První třetinu jsme vyhráli 2:0 a mohli jsme ještě nějaké góly přidat. Měli jsme převahu a hráče to uspokojilo. Zato druhou třetinu jsme odehráli katastrofálně. Takže jsme nakonec rádi za ty dva body, ale je to pro nás ztráta, protože jsme byli dvě třetiny lepší a chtěli jsme bodovat naplno.

Trenér Karviné Miroslav Fryčer: Zaspali jsme první třetinu, ve které jsme si nechali dát dva góly. Pořádně jsme začali hrát až od druhé třetiny. Kdybychom hráli po celý zápas tak, jako posledních 40 minut, tak jsme měli tři body. Zápas má ale 60 minut, takže bohužel, nepovedená první třetina zapříčinila, že nemáme tři body.

SK Karviná - VSK Technika Brno 3 : 4 pp (0:2, 3:0, 0:1, 3:4)
Datum31.10.2015, 15:30
Základní část15. kolo
1. třetina
ČasBranky
04:19Technika Brno, Boček Jan (Brzobohatý Michal, Havíř David)
18:11Technika Brno, Kadlec Jakub (Stehlík Ondřej, Brzobohatý Patrik)
ČasVyloučení
Bez trestů
2. třetina
ČasBranky
23:51SK Karviná, Chomič Václav (Vyčesaný Michal)
33:47SK Karviná, Kasperlík Martin (Bez asistence)
37:27SK Karviná, Opravil Ladislav (Jaroch Tomáš, Kasperlík Martin)
20:59Boček Jan, Technika Brno (hákování), 2 min.
25:43Hráčská lavice, SK Karviná, (příliš mnoho hráčů na ledě), 2 min.
30:25Baca Jakub, SK Karviná, (sekání), 2 min.
33:37Sedlák Jan, Technika Brno (sekání), TS
3. třetina
ČasBranky
44:59Technika Brno, Stehlík Ondřej (Kadlec Jakub)
40:46Malík Tomáš, SK Karviná, (nedovolené bránění), 2 min.
Prodloužení
ČasBranky
60:48Technika Brno, Havíř David (Sedlák Jan, Stehlík Ondřej)
60:25Deutsch Zdeněk, SK Karviná, (krosček), 2 min.
Rozhodčí: Škach Jiří - Goňa Tomáš, Wesley Leon Diváci: 112 Počet trestů SK Karviná: 4 Počet trestů VSK Technika Brno: 2