Výborný výkon na Lapači, bod do tabulky

29.10.2015 | Ondřej Monski Výborný výkon na Lapači, bod do tabulky

Ačkoliv vstupovala Karviná do zápasu se Vsetínem v roli outsidera, dokázala na Valašsku sehrát vyrovnanou partii. Na Lapači dokázala vybojovat bod za remízu 2:2, Vsetín si pak zajistil bonusový bodový příděl v prodloužení.

Naši borci dokázali už ve třetím zápase v řadě vstřelit první gól. Tentokrát je do vedení poslal Tomáš Foltyn, který svůj brejk zakončil střelou nad lapačku brankáře Lukáše Plška.  I přes svou územní převahu pak vsetínští až do konce třetiny marně dobývali karvinskou bránu, kde již tradičně úřadoval Peter Pútec. Po první třetině tedy platil stav 0:1.

Ve druhé periodě Valaši pokračovali v tlaku, ale na karvinskou obranu dlouho nedokázali vyzrát. Domácí se prosadili teprve ve 34. minutě při přesilové hře 5 na 3, ve které vsítil vyrovnávací branku Petr Dvořák. V závěru třetiny měl Sportovní klub výhodu čtyřminutové přesilové hry, ale dlouhou početní výhodu nevyužil. Po 40 minutách hry tedy na ukazateli skóre svítil stav 1:1.

Velkou šanci strhnout vedení zpět na stranu Karviné zahodili Tomáš Foltyn s Martinem Kasperlíkem, kteří se ve 44. minutě dostali do přečíslení dva na jednoho, jenže Kasperlíkova střela orazítkovala jen horní tyč vsetínské brány. Na druhé straně zahrozil z brejku Jan Kolařík, ale Pútec jeho střelu vyrazil. Vsetínští se tak dostali do vedení až po kuriózní situaci, kdy nejprve na karvinskou bránu vystřelil František Zúbek, Pútec vyrazil kotouč před sebe a jeden z karvinských obránců si puk srazil bruslí do vlastní brány. Karviná ale nesložila zbraně a dál bojovala, což se jí vyplatilo. V čase 58:57 se zblízka prosadil Ondřej Kasperlík, který tak vyrovnal na 2:2 a utkání dospělo až do prodloužení.

Nastavený čas ale neměl dlouhého trvání, v čase 61:03 zakončil svůj samostatný únik Ondřej Slováček přesně mířenou střelou a rozhodl tak o tom, že ve Vsetíně zůstanou dva body.

Karviná se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět a již teď se může těšit na sobotní domácí zápas proti Brněnské Technice.

Valašský HK Vsetín - SK Karviná 3 : 2 pp (0:1, 1:0, 1:1, 1:0)
Datum28.10.2015, 17:30
Základní část14. kolo
1. třetina
ČasBranky
13:44SK Karviná, Foltyn Tomáš (Bez asistence)
ČasVyloučení
04:17Kasperlík Ondřej, SK Karviná, (nedovolené bránění), 2 min.
2. třetina
ČasBranky
33:04VHK Vsetín, Dvořák Petr (Nedbálek Michal)
22:54Juhász Jakub, SK Karviná, (zdržování hry), 2 min.
25:40Vítek David, VHK Vsetín (sekání), 2 min.
31:54Kasperlík Martin, SK Karviná, (sekání), 2 min.
32:06Baca Jakub, SK Karviná, (sekání), 2 min.
34:25Hruška Petr, VHK Vsetín (vysoká hůl), 4 min.
3. třetina
ČasBranky
52:40VHK Vsetín, Zúbek František (Žák Michal)
58:57SK Karviná, Kasperlík Ondřej (Vyčesaný Michal)
45:53Javín Miroslav, SK Karviná, (držení), 2 min.
49:44Tesařík Radim, VHK Vsetín (krosček), 2 min.
57:09Duriš Matúš, SK Karviná, (sekání), 2 min.
58:49Vaněk Daniel, VHK Vsetín (sekání), 2 min.
Prodloužení
ČasBranky
61:09VHK Vsetín, Slováček Ondřej (Dvořák Petr, Vaněk Daniel)
Bez trestů
Rozhodčí: Held František - Holibka Dominik, Hanzlík Václav Diváci: 1547 Počet trestů SK Karviná: 6 Počet trestů Valašský HK Vsetín: 4