Hodonínský příděl sedmi gólů

27.10.2015 | Ondřej Monski Hodonínský příděl sedmi gólů

V sobotním domácím zápase proti Drtičům sice hráči Sportovního klubu vedli, ale poté přišel hodonínský obrat a Karviná se musela smířit s porážkou v poměru 3:7.

Karviná měla už podruhé za sebou dobrý vstup do utkání. Stejně jako ve středu v Opavě dokázala i tentokrát vsítit první gól a ujmout se vedení. V čase 1:45 překonal brankáře Petra Zavadila Václav Chomič, kterému asistoval Ladislav Opravil. Brzy mohla Karviná vést už o dvě branky, ale Jan Křibík při svém průniku do pásma hostů nastřelil jen tyč hodonínské brány.  A tak mohli vyrovnat hosté, po faulu Zdeňka Deutsche bylo totiž nařízeno trestné střílení. Toho se ujal Martin Špok a blafákem překonal brankáře Petera Pútece – 1:1. Hra se poté poněkud vyrovnala a obě mužstva měla několik šancí ke vstřelení dalšího gólu, leč oba brankáři byli bezchybní. Když už to vypadalo, že první třetina skončí nerozhodným výsledkem, přišel nepochopitelný kiks karvinské obrany, která nechala pouze dvě vteřiny před koncem úvodní dvacetiminutovky skórovat Dominika Matulu. Hosté tedy odcházeli do šatny spokojenější, po dvaceti minutách vedli jednobrankovým náskokem.

Ke zvýšení svého vedení využili Jihomoravané přesilovku. V čase 28:42 zakončoval dobře sehranou kombinaci s Michalem Kubou Zdeněk Jurásek. Karviné se však podařilo rychle snížit, po asistenci Jakuba Juhásze přidal druhý karvinský gól kapitán Miroslav Javín. Domácí však dál kupili chyby v obraně, při jedné z nich se Hodonínští dostali do přečíslení dva na jednoho. Ze situace vytěžili další gól, když se po asistenci Lubomíra Škápika trefil Petr Peš. Po této brance Peter Pútec rezignovaně odjel na střídačku a mezi tři tyče se postavil Michal Gleich. Jenže i on brzy kapituloval, ve 34. minutě jej zblízka překonal Lubomír Škápik. Ve 36. minutě pak hosté mohli své vedení ještě zvýraznit, ale s brejkem Dominika Matuly si Gleich poradil. Sportovní klub tedy po dvou třetinách prohrával 2:5.

Karviná dokázala ještě jednou snížit, když využila přesilovou hru. Poloodkrytou bránu trefil po asistenci Daniela Gracy Jakub Juhász. Jenže Hodonínští si vzali svůj tříbrankový náskok brzy zpět. Do samostatného úniku se dostal Dominik Matula, který zvýšil na 6:3 z pohledu hostů. A sedmý zásah do karvinské sítě přidal v předposlední minutě v přesilové hře Zdeněk Jurásek

Hodonín tedy zvítězil 7:3 a hráči Sportovního klubu se teď musí připravit na středeční utkání ve Vsetíně. Před domácím publikem se představí opět v sobotu, kdy přivítají hosty z brněnské Techniky.

Ohlasy trenérů

Trenér Hodonína Lubomír Oslizlo:

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Odehráli jsme dva dobré domácí zápasy a chtěli jsme tu naši formu potvrdit. Myslím, že se nám to podařilo. Nebylo to jednoduché. Výsledek je pro domácí možná trochu krutý. Museli jsme zapnout naplno a jsme rádi, že si odvážíme tři body.

V první třetině jste prohrávali 0:1, Karviná měla převahu. Pak se ale vývoj zápasu otočil. Čím to bylo?

Řekli jsme si, že odtud ty body chceme odvézt a zvýšili jsme pohyb, důraz a napadání. Získávali jsme kotouče v útočném pásmu. Z toho jsme si pak vytvářeli šance, které jsme proměňovali.

Trenér Karviné Josef Štoudek:

Prvních deset minut jsme hráli velmi dobře. Hned ve druhé minutě jsme dali gól a měli jsme několik dalších šancí, měli jsme vést 3:1. Křibajz (Jan Křibík – pozn. red.) měl hned šanci, kdy mohl zvýšit na 2:0, ale byla z toho jen tyč. Další šanci měl Opravil. Přišlo ale trestné střílení, které vyrovnalo stav. A pak druhý gól Hodonína. Dostat gól dvě vteřiny před sirénou, to je prostě špatně. Ještě v polovině zápasu to bylo 2:3, bylo to pořád hratelné. Ale po čtvrtém gólu hostů nám vystřídal gólman a pak jsme dostali hned další gól, tam to byla chyba obránce. Výsledek po dvou třetinách byl špatný, ale do poslední části jsme šli s tím, že to zkorigujeme, chtěli jsme poslední třetinu vyhrát. Dali jsme sice gól na 3:5, ale zase jsme pak dovolili soupeři skórovat. Ten jejich sedmý gól v našem oslabení, to už se zápas jen dohrával.

V čem tedy vidíte rozhodující moment zápasu?

Určitě ty dva slepené góly ve druhé třetině, svou roli sehrál i ten gól dvě vteřiny před koncem první třetiny, možná, že kdyby ten výsledek po první třetině byl 1:1, tak by se ten zápas odvíjel jinak. Stále nedáváme góly. Kluci si dokážou vytvářet šance, ale neproměňují je, soupeř pak přecházel do protiútoku a vytěžil z minima maximum.

SK Karviná - SHK Hodonín 3 : 7 (1:2, 1:3, 1:2)
Datum24.10.2015, 17:00
Základní část13. kolo
1. třetina
ČasBranky
01:45SK Karviná, Chomič Václav (Opravil Ladislav, Duriš Matúš)
09:28SHK Hodonín, Špok Martin (Bez asistence)
19:58SHK Hodonín, Matula Dominik (Škápik Ľubomír, Sajdl Jakub)
ČasVyloučení
06:11Nedvěd Ondřej, SHK Hodonín (hákování), 2 min.
09:28Deutsch Zdeněk, SK Karviná, (hákování), TS
12:58Kučera Zdeněk, SHK Hodonín (hákování), 2 min.
2. třetina
ČasBranky
28:42SHK Hodonín, Jurásek Zdeněk (Kuba Michal, Zavadil Petr)
29:10SK Karviná, Javín Miroslav (Juhász Jakub)
31:50SHK Hodonín, Peš Petr (Škápik Ľubomír, Špok Martin)
33:56SHK Hodonín, Škápik Ľubomír (Nedvěd Ondřej, Jurásek Zdeněk)
27:37Pútec Peter, SK Karviná, (nedovolené bránění), 2 min.
34:47Charvát Matěj, SHK Hodonín (sekání), 2 min.
3. třetina
ČasBranky
46:35SK Karviná, Juhász Jakub (Graca Daniel, Kasperlík Ondřej)
48:00SHK Hodonín, Matula Dominik (Sajdl Jakub)
58:25SHK Hodonín, Jurásek Zdeněk (Nedvěd Ondřej, Peš Petr)
43:41Nedvěd Ondřej, SHK Hodonín (nedovolené bránění), 2 min.
46:18Hráčská lavice, SHK Hodonín (příliš mnoho hráčů na ledě), 2 min.
53:15Javín Miroslav, SK Karviná, (zásah do hlavy nebo krku), 2 min.
53:15Javín Miroslav, SK Karviná, (zásah do hlavy nebo krku), 10 min.
53:58Kuba Michal, SHK Hodonín (hákování), 2 min.
58:07Fišera Jan, SK Karviná, (hrubost), 2 min.
60:00Nedvěd Ondřej, SHK Hodonín (hrubost), 4 min.
60:00Fišera Jan, SK Karviná, (hrubost), 25 min.
Rozhodčí: Kubičík Zbyněk - Rychlý Pavel, Řezáč Marian Diváci: 124 Počet trestů SK Karviná: 6 Počet trestů SHK Hodonín: 7