Z Opavy cenné dva body!

22.10.2015 | Ondřej Monski Z Opavy cenné dva body!

Ve středu začala druhá čtvrtina letošní sezony. Karviná odjela do Opavy, kde se střetla s místním Slezanem. Sportovní klub si po bojovném a obětavém výkonu připsal na své konto další dva body.

Karviná měla skvělý vstup do utkání. Po 50 vteřinách hry byl vyloučen opavský obr Josef Tichý a naši hokejisté dokázali nabídnutou přesilovou hru využít. V čase 1:38 překonal opavského brankáře Dušana Šafránka zblízka Tomáš Foltyn a poslal hosty do vedení. Velkou šanci na vyrovnání měli Opavané ve 14. minutě, ale unikající Jakub Vítek na brankáře Petera Pútece nevyzrál. Přesto se domácí ještě v první třetině dočkali vyrovnávacího gólu, když v čase 17:48 Petr Chalupa tečoval do karvinské brány střelu Tomáše Černého. Po dvaceti minutách hry tedy platil stav 1:1.

V prostřední části hry byl velmi aktivní Arturs Logunovs. V čase 22:00 si s jeho střeleckým pokusem Šafránek ještě poradil, ale ve 24. minutě už byl na Logunovsovu střelu krátký. Naopak ve 29. minutě měl plné rukavice práce Peter Pútec, který musel likvidovat nebezpečné pokusy Petra Chalupy a Bohumila Hermana, ale svými skvělými zákroky udržel těsné karvinské vedení. A tak mohli hráči Sportovního klubu svůj náskok ještě navýšit. V čase 35:26 přidal třetí karvinský gól z mezikruží Arturs Logunovs a Karviná rázem vedla 3:1. Toto skóre vydrželo až do konce třetiny.

Bohužel, naši hráči nedokázali dvoubrankové vedení udržet a kvůli častým oslabením se soupeři podařilo vyrovnat. Zkraje závěrečné části byl vyloučen Zdeněk Deutsch a v následné opavské přesilové hře vsítil kontaktní branku domácích Petr Wolf. A po vyloučení Jakuba Juhásze přidal třetí branku domácího celku Pavel Baďura

60 minut hry tedy rozuzlení této hokejové zápletky nepřineslo, a tak přišlo na řadu prodloužení. V nastaveném čase se do největší šance dostal Martin Kasperlík, ale Dušan Šafránek si s jeho nebezpečnou střelou poradil. I po skončení pětiminutového prodloužení tedy dál trval nerozhodný stav.

Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem Václav Chomič, který tak rozhodl o tom, že bonusový bod z tohoto utkání si domů odveze Karviná.

Sportovní klub tedy slaví první triumf na hřišti soupeře, byť se jedná „jen“ o dvoubodové vítězství. Jistě však dodá našim hráčům potřebné sebevědomí pro sobotní domácí zápas s Hodonínem.

HC Slezan Opava - SK Karviná 3 : 4 sn (1:1, 0:2, 2:0, 0:1)
Datum21.10.2015, 18:00
Základní část12. kolo
1. třetina
ČasBranky
01:38SK Karviná, Foltyn Tomáš (Logunovs Arturs)
17:48HC Opava, Chalupa Petr (Černý Tomáš, Herman Bohumil)
ČasVyloučení
00:50Tichý Josef, HC Opava (vysoká hůl), 2 min.
03:11Štindl Jan, HC Opava (nedovolené bránění), 2 min.
03:20Baca Jakub, SK Karviná, (podražení), 2 min.
15:35Vyčesaný Michal, SK Karviná, (zdržování hry), 2 min.
2. třetina
ČasBranky
23:53SK Karviná, Logunovs Arturs (Deutsch Zdeněk)
35:26SK Karviná, Logunovs Arturs (Bez asistence)
28:50Fišera Jan, SK Karviná, (sekání), 2 min.
31:27Černý Lukáš, HC Opava (nedovolené bránění), 2 min.
37:53Fišera Jan, SK Karviná, (držení), 2 min.
3. třetina
ČasBranky
41:54HC Opava, Wolf Petr (Selingr Pavel, Chalupa Petr)
53:52HC Opava, Baďura Pavel (Vrabel Lukáš)
40:54Deutsch Zdeněk, SK Karviná, (sekání), 2 min.
44:30Selingr Pavel, HC Opava (hákování), 2 min.
48:08Kysela Daniel, HC Opava (podražení), 2 min.
52:45Vítek Jakub, HC Opava (napadení), 2 min.
52:45Vítek Jakub, HC Opava (hrubost), 4 min.
52:45Foltyn Tomáš, SK Karviná, (hrubost), 4 min.
53:21Juhász Jakub, SK Karviná, (krosček), 2 min.
Prodloužení
ČasBranky
65:00SK Karviná, Chomič Václav (Bez asistence)
61:33Pútec Peter, SK Karviná, (zdržování hry), 2 min.
Rozhodčí: Bc. Šutara Václav - Gančarčík Milan, Vengřín Michal Diváci: 519 Počet trestů SK Karviná: 8 Počet trestů HC Slezan Opava: 7