Vysoká porážka na Vysočině

18.10.2015 | Ondřej Monski Vysoká porážka na Vysočině

Jestliže po středečním vítězném zápase s Valašským Meziříčím panovala ve Sportovním klubu dobrá nálada, sobotní utkání v Moravských Budějovicích vyvedlo naše hokejisty z euforie zpátky do poněkud krutého vystřízlivění. Sršni zvítězili vysoko – 7:0.

Domácí vedli prakticky po celý zápas, první gól vstřelili už po 26 vteřinách hry, kdy Petera Pútece překonal Jan Trojan. Na opačné straně hřiště se opět projevila špatná koncovka Karviné, nepřesně pálili Zdeněk Deutsch, Arturs Logunovs i Matúš Duriš. Zato Sršni se brzy dokázali prosadit podruhé, v čase 14:19 zvýšil na 2:0 David Horký. Navíc se Moravanům podařilo přidat Karviné ještě gól do šatny, když se 37 sekund před koncem třetiny prosadil David Horký

Stejně dobře vyšel hostům i vstup do druhé dvacetiminutovky. Karvinští se ani nestačili rozkoukat, a už prohrávali čtyřgólovým rozdílem, když v čase 20:41 přidal další gól domácích Lukáš Havel, když překonal Pútece střelou od modré čáry. Po tomto gólu vystřídal Petera Pútece Michal Gleich. Jenže i on brzy kapituloval, protože jej v polovině utkání překonal po svém brejku Filip Matějka. Po dvou třetinách tedy Moravské Budějovice vedly 5:0.

Přečíslení dva na jednoho využili ve 45. minutě Petr Krutiš s Davidem Horkým, první jmenovaný přihrával, druhý zakončoval – 6:0. A poslední gól do karvinské brány přidal v čase 50:54 Lukáš Havel, čímž pečetil vysoké vítězství domácích v poměru 7:0.

Karviná tedy na Vysočině poznala limity svých možností a naši hráči teď stojí opět nohama na zemi. S pokorou tedy musí odjet k příštímu utkání do Opavy, aby se pokusili opět bodově odskočit Valašskému Meziříčí, které se v sobotu po svém vítězství nad Porubou opět v tabulce dotáhlo na Karvinou.

HC Moravské Budějovice 2005 - SK Karviná 7 : 0 (3:0, 2:0, 2:0)
Datum17.10.2015, 17:00
Základní část11. kolo
1. třetina
ČasBranky
00:26HC M. Budějovice, Trojan Jan (Havel Lukáš)
14:19HC M. Budějovice, Horký David (Krutiš Petr)
19:23HC M. Budějovice, Horký David (Rytnauer Ladislav)
ČasVyloučení
02:58Randa Filip, HC M. Budějovice (podražení), 2 min.
04:32Peroutka Jiří, HC M. Budějovice (vysoká hůl), 2 min.
11:29Paták Lukáš, HC M. Budějovice (nedovolené bránění), 2 min.
2. třetina
ČasBranky
20:41HC M. Budějovice, Havel Lukáš (Trojan Jan)
29:05HC M. Budějovice, Matějka Filip (Trojan Jan)
25:00Václavík Tomáš, SK Karviná, (hákování), 2 min.
28:31Forman Jiří, HC M. Budějovice (hrubost), 2 min.
28:31Kasperlík Martin, SK Karviná, (faul loktem), 2 min.
32:46Juhász Jakub, SK Karviná, (nedovolené bránění), 2 min.
35:30Jakeš Tomáš, HC M. Budějovice (hákování), 2 min.
37:04Vyčesaný Michal, SK Karviná, (vysoká hůl), 2 min.
38:47Juráň Marcel, HC M. Budějovice (zásah do hlavy nebo krku), 5 min.
38:47Juráň Marcel, HC M. Budějovice (zásah do hlavy nebo krku), 20 min.
3. třetina
ČasBranky
44:21HC M. Budějovice, Horký David (Krutiš Petr)
50:54HC M. Budějovice, Havel Lukáš (Matějka Filip)
45:01Javín Miroslav, SK Karviná, (hákování), 2 min.
48:15Fišera Jan, SK Karviná, (nedovolené bránění), 2 min.
49:03Chomič Václav, SK Karviná, (hákování), 2 min.
53:46Jakeš Tomáš, HC M. Budějovice (podražení), 2 min.
55:27Peroutka Jiří, HC M. Budějovice (hrubost), 2 min.
55:27Peroutka Jiří, HC M. Budějovice (hrubost), 4 min.
55:27Fišera Jan, SK Karviná, (hrubost), 4 min.
Rozhodčí: Neuvedeno Diváci: 400 Počet trestů SK Karviná: 8 Počet trestů HC Moravské Budějovice 2005: 10